Redmi Note 8 Pro Zil Sesi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Redmi Note 8 Pro zil sesi değiştirme işlemi için, herhangi bir program kullanmanıza gerek yok. Sistem ayarlarından, cihazın zil seslerinden bir tanesini seçebilir veya istediğiniz bir müziği de, zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

Redmi Note 8 Pro Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

1- Ayarlar‘ı açın.

2- Ses & titreşim yazan yere tıklayın.

Redmi Note 8 Pro - Ayarlar / Ses & Titreşim

3- Zil sesini ayarlamak için, aşağıdaki görselde de işaretlenen, “Zil Sesi” kısmına tıklayın.

Ses & Titreşim Ayarları

4- Zil sesleri sayfasından, varsayılan zil seslerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Cihazınızda bulunan özel bir müziği, zil sesi olarak ayarlamak istiyorsanız, “Tüm zil sesleri” butonuna tıklayın.

Zil Sesleri

5- Tüm Zil Sesleri sayfasında, seçebileceğiniz daha fazla zil sesi bulunuyor. Bunlardan bir tanesini seçebilir veya “Zil sesi ayarlamayın” ile, zil sesini devre dışı da bırakabilirsiniz.

Bir müziği, zil sesi olarak ayarlamak için, “Yerel zil sesi seç” butonuna tıklayın.

Tüm Zil Sesleri

6- Tonu seçin sayfasında, aşağıdaki uygulamalardan birisini kullanarak, zil sesi ayarlayabilirsiniz. Müzik uygulamasında da görünen bir yerel müziği seçmek için, “Müzik” uygulamasına tıklayın.

Tonu Seçin

7- Bir Şarkı Seçin sayfasında, cihazınızda bulunan bir müziği seçebilirsiniz. Zil sesi olarak ayarlamak istediğiniz müziği seçtikten sonra, sağ üstte bulunan “Tamam” butonuna tıklayın.

Redmi Note 8 Pro Zil Sesi Ayarlama: Bir şarkı seçin

İstediğiniz müziği, zil sesi olarak ayarladınız. Artık, bir çağrı gelince, seçtiğiniz zil sesini duyacaksınız.

Nereden Zil Sesleri İndirebilirim?

Android cihazlarda birçok zil sesi bulunsa da, özel bir zil sesi veya müzik kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için, Zedge gibi, güzel zil sesleri bulabileceğiniz uygulamalar kullanabilirsiniz. Zedge’yi Google Play’den indirebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zedge.android